B5A vs. BPA

Dámy a pánové

Tajuplná lóže organizátorů dvou bezpochyby nejlepších, nejzábavnějších a nejkrásnějších bitev v ČR si vás dovoluje informovat o tom, že se oficielně usnesla na tom, co už nejspíš všichni dávno víte - definitivně jsme ustanovili oficiální lingvistické nuance díky kterým od sebe bezpečně rozeznáte naše skvělé akce.

O jaké akce jde?

No přece o Bitvy pěti armád!

Pod zkratkou BPA hledejte už pouze Bitvu pěti armád - Krnov (nebo též Bitvu pěti armád Krnov) pořádanou vždy na podzim, překvapivě pak v Krnově bpa.drevarny.cz

To je ta, kam se jezdí jen z nostalgie chlastat a bojuje se tam se štíty polepenými nářadím, aby měli pravidlovou váhu; do její organizační historie se zapisuje kmet slezských dřeváren OndraKL a tajuplná šedá eminence Bagr.

Pod zkratkou B5A hledejte zase pouze Bitvu pěti armád - Doksy (nebo též Bitvu pěti armád Doksy), která se zase koná v blízkosti Doks u Máchova jezera www.b5a.cz

To je ta co je prej jen pro malý skauty a dovolují tam železné zbraně obalené karimatkou; do její organizační historie se zapisuje tajuplná skupina Kejklíři, plejáda organizátorů z jedné nejmenované dynastie (momentálně je vládcem Krtek I. Bezkarimatkový) a nejukecanější držka tam je Tomš Papilus Maximus.